İşteSMS aynı anda onbinlerce kişiye aynı ya da
farklı içerikli mesaj yollamanızı sağlayan
en etkili, en kolay ve en ekonomik
toplu mesajlaşma yöntemidir.

Nasıl kullanılır?


İşteSMS uygulamasına giriş yapmak için https://sms.istebulut.com.tr adresinden “ÜYE GİRİŞİ” butonuna tıklanıyız. Giriş ekranında yer alan “Kullanıcı Adı” ve “Parola” alanlarını doldurduktan sonra “GİRİŞ” butonuna basarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. "Kullanıcı Adı” ve “Parola” bilgilerini hatalı girerseniz, ayrıca “Doğrulama Kodu” istenecektir. Bu durumda bilgilerinizi kontrol edip tekrar girdikten sonra ekranda gördüğünüz kodu, "Doğrulama Kodu" alanına girerek “GİRİŞ” butonuna basınız.

“SMS Gönder” menüsünden "Normal", "Kişiye Özel", "Kutlama" ya da "Doğum Günü" içerikli mesaj gönderimi yapabilirsiniz. Mesaj gönderimi için ekranda mesaj metni hazırlayabilir ya da daha önceden hazırladığınız bir taslak metnini kullanabilirsiniz.

SMS EKRANI içerisinde yer alan metin giriş alanına, göndermek istediğiniz SMS metnini giriniz. Daha önceden hazırladığınız taslakları aktararak metni oluşturmak isterseniz TASLAKLAR ekranı içerisinden aktarmak istediğiniz taslağı seçerek SMS EKRANINA AKTAR butonu ile SMS EKRANINA aktarınız. SMS metninde "ç, ğ , Ğ, ı, İ, ş, Ş" karakterlerini kullanmak isterseniz, SMS gönderim ekranında “Türkçe Karakter Kullan” seçeneğini aktif hale getiriniz. Hazırlayacağınız metinde yer alan karakter sayısına göre, metnin SMS boyutu belirlenir. Uygulama en fazla 6 SMS boyutunda metin hazırlanmasına izin vermektedir.

Gruplar ya da Profiller içerisinden alıcılar seçilerek “ALICILARA EKLE” butonu ile alıcılara eklenir. Seçili grup ya da profildeki kişilerin tamamı "Alıcılar" içerisinde yer alacaktır.

SMS gönderiminin hemen başlaması için GÖNDERİM ZAMANI “ŞİMDİ” olarak seçilir. “DAHA SONRA” seçeneği ile SMS gönderimi ileri tarihli olarak ayarlanabilir. “DAHA SONRA” seçeneğini seçtikten sonra gönderimin başlayacağı tarihi ve saati seçiniz.

GÖNDERİM SEÇENEĞİ ekranında “Tek Seferde” seçeneği ile isterseniz mesajınızı tüm alıcılara tek seferde gönderebilir, isterseniz de “Parça Parça” seçeneği ile mesajınızı belirlediğiniz aralık ve adetler ile gönderebilirsiniz. Gönderilecek mesaj hazırlandıktan sonra ÖNİZLE VE GÖNDER butonuna basılarak önizleme ekranına geçilir. Önizleme ekranında, mesaj metni, alıcılar, gönderim bilgileri ve gönderim seçenekleri yer alır. Önizleme sonrasında değişiklik yapmak istenirseniz GERİ butonu ile bir önceki ekrana dönebilirsiniz.

Gönderen alanında, SMS’in gönderileceği "Alfanumerik Başlık" bilgisi yer alır. Sadece bir "Alfanumerik Başlık" tanımlı ise, tanımlı "Alfanumerik Başlık" otomatik olarak ekrana yazılır. Kullanıcı adına birden fazla Alfanumerik Başlık tanımlı olması durumunda, gönderen alanında gönderilmek istenen "Alfanumerik Başlık" seçilmelidir. SMS tipi olarak “Normal” ya da “Flaş” seçenekleri vardır. SMS tipi “Normal” olarak seçili gelir. Ancak isterseniz “Flaş” seçeneği ile "Flaş SMS" gönderimi yapabilirsiniz. Önizleme ekranında tüm kontroller yapıldıktan sonra GÖNDER butonu ile gönderim başlatılabilir. GÖNDER butonuna basıldıktan sonra GÖNDERİMLER ekranı açılacaktır.

Gönderimler erkanından gönderim durumunu kontrol edebilir ve gönderim detaylarını görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz gönderim detaylarını excel dosyası ile dışarı alabilirsiniz.

“Kişiye Özel” gönderim ekranından kişiye özel SMS gönderimi yapabilirsiniz. Kişiye özel SMS gönderiminde, hazırlanan mesaj metni doğrultusunda, her kullanıcıya farklı SMS gönderilecektir.

“Kutlama” gönderim ekranından özel günlerde ve bayramlarda kutlama mesajı gönderebilirsiniz. Gönderim için kutlama metni hazırlayabilir ya da taslaklar içerisinden daha önce hazırlamış olduğunuz taslağı seçebilirsiniz.

“Doğum Günü” ekranından doğum günü mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Doğum günü mesajını kişi, grup ya da profil bazlı olarak ayarlayabilirsiniz.

Taslaklar ekranından normal, kişiye özel, kutlama ya da doğum günü taslak metinleri hazırlayabilir ve taslaklarınızı yönetebilirsiniz.

Adres defteri ekranlarından kişileri, grupları ya da profilleri yönetebilirsiniz. Gruplara toplu olarak GSM numarası ekleyebilirsiniz.

Raporlar ekranından gönderimlerinizle ilgili günlük, haftalık ya da seçeceğiniz iki tarih aralığı için raporlar alabilirsiniz. Raporlarda gönderimlerinize ait gönderilen, başarılı ve başarısız kırılımlarını grafik ya da liste olarak görebilirsiniz.

“İnteraktif SMS” kullanıcının müşterileri ile çift yönlü(interaktif) olarak iletişim kurmasını ve kullanıcıların gönderdiği SMS’lere müşterinin cevap vermesini sağlar. Bu servisi ile belirlediğiniz konular hakkındaki müşteri görüş ve taleplerini öğrenebilir, düzenlediğiniz kampanya ve yarışmalara katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşterilerden gelen mesaj metnine göre otomatik cevap ile yanıtlanmasını sağlayarak veya kişiye özel olarak cevap verebilirsiniz.

İzinli Pazarlama özelliği ile müşterilerin yapacağınız gönderimlerin alımını onaylarak SMS alımına devam etmesi veya reddederek SMS alımının engellenmesi sağlanmaktadır. Belirleyeceğiniz RET ve ONAY mesajlarını gönderimlerinizin sonuna ekleyerek ilgili Anahtar Kelime ile alınan cevaplar doğrultusunda hedef kitlenizi analiz edebilir, SMS alımını reddeden müşterilere gönderimleriniz engelleyerek kendiniz için uygun kitle ile iletişime geçebilirsiniz.

“Demo Üyelik” ile uygulamayı 7 gün süre ile deneme amaçlı kullanabilirsiniz. Demo ekranında yer alan “Ad, Soyad, GSM No, Parola, Firma Adı, Adres” bilgileri doldurulduktan sonra belirtilen cep telefonu numarasına sistem tarafından gönderilecek olan onay kodu 5 dakika içerisinde “Demo Üyeliği SMS Onay Kodu” alanına girilerek üyelik aktif hale gelecektir. Kod doğru bir şekilde girildikten sonra 7 günlük deneme süresi başlar. Demo üyeliği başlangıcında kullanıcıya “10” SMS Kredisi verilir. Kullanıcı “10” SMS bakiyesini kullandıktan sonra yeni mesaj gönderemeyecektir. Demo kullanımı süresince kullanıcılar yalnızca kendi cep telefonlarına gönderim yapabileceklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular?
 • İşteSMS web uygulaması adresi nedir?

  İşteSMS web uygulamasına https://sms.istebulut.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Paket üst limitine ulaştığında ne olur?

  SMS paketiniz kullanım üst limitine ulaştığında gönderimleriniz durur. Gönderime devam etmek istediğinizde İşNet satış temsilciniz ile irtibata geçerek yeni paket satın alabilirsiniz.

 • Başlıklı Mesaj gönderebilir miyim?

  İşteSMS'e başvuru sırasında talep ettiğiniz/edeceğiniz alfanumerik başlık/başlıklar ile gönderim yapılması mümkündür.

 • Tüm Mobil operatörlere mesajım ulaşır mı?

  Türkiye'deki tüm mobil operatör abonelerine SMS iletebilirsiniz.

 • Türkçe karakter kullanabilir miyim?

  Mesaj metinlerinde Türkçe karakter kullanabilirsiniz.

 • Mesaj boyu ne kadardır?

  Normal SMSler boşluk ve noktalama işaretleri ile birlikte toplam 160 karakterden oluşur.
  160 karakterden fazla uzun SMS gönderilmek istendiğinde bir mesaj boyu SMS teknolojisi gereği 153 karaktere düşer. Örneğin 459 karakterlik bir SMS (153x3 = 459) 3 SMS olarak iletilir.
  Türkçe Karakter içeren SMS metinlerinde mesaj boyu 155 karakter'e düşer. Buna ilave olarak Mesajda geçen Türkçe karakter sayısı mesaj boyundan düşülerek hesaplanır.

 • SMS API aracılığıyla kendi uygulamalarım içinde SMS göndermem mümkün müdür?

  Kendi uygulamaları içinden SMS göndermek isteyen firmalar İşteSMS API'lerini kullanarak kolaylıkla SMS gönderebilirler.
  Adres:http://213.143.252.230:8080/ResellerPlatformWebService/services/ResellerPlatformWebService_V2?wsdl

 • İLETİŞİM

 • İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş
 • Genel Müdürlük: İçmeler Mah. Piri Reis Cd. No: 62 Türkiye İş Bankası Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi D Blok Tuzla/İstanbul
 • E-Mail: info@is.net.tr
 • Tel : 0 850 290 22 55
          0 850 290 90 90
 • Fax : 0 216 514 73 50